मुक्तक सङ्ग्रह ‘उषाको प्रहर’ सार्वजनिक

२६ असार काठमाडौं । मुक्तककार उषा के.सी.को मुक्तक सङ्ग्रह “उषाको प्रहर” सार्वजनिक भएको छ ।हिजो विहिवार भौतिक दुरी कायम राख्दै नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठानमा आयोजना गरिएको विशेष कार्यक्रममा कुलपति गंगाप्रसाद उप्रेतीले उक्त कृतिको लोकार्पण गरेका हुन् ।

कृति लोकार्पणका अवसरमा बोल्दै कुलपति उप्रेतीले कोभिड-१९ कोरोनाको महामारीमा बेला पनि साहित्य श्रृजना हुनु र त्यसलाई यस असहज परिस्थितीमा पनि पुस्तक प्रकाशन गर्नु सह्रानिय कार्य भएको बताउनु भएको छ। मुलुकमा कोरोना सङ्क्रमणबाट नागरिकको सुरक्षाका लागि सरकारले गत चैत्र ११ गतेबाट लकडाउन गरि आएको र उक्त समयलाई सर्जकहरूले उपयोग गरि सृजनामा आफुलाई लगाईरहको अवस्थामै आएको मुक्तक सङ्ग्रह “उषाको प्रहर” केसीको साहित्य यात्रा र प्रकाशनको पहिलो प्रहर भएको बताउनु भएको छ ।

मुक्तककार केसीले कोरोना महामारीको त्रास र समस्यामा परेका आम नेपालीले भोग्नु परेको पिडा, मुलुकमा रहेका बेथिती र सामाजिक विकृतीलाई मुक्तकका माध्यमबाट आफुले आवाज उठाएको बताईन् । मुक्तक सङ्ग्रहको भाषा सम्पादन र मुद्रण व्वस्थापन गोरखापत्रका भाषा सम्पादक ममता मृदुल श्रेष्ठले गरेका छन् भने कृति गोदावरी साहित्य परिषदले प्रकाशन गरेको हो । कार्यक्रम आयोजक तथा गोदावरी साहित्य परिषदका सचिव रत्न विरहीले सञ्चालन गरेका थिए । कार्यक्रमा प्राज्ञ डा. देवी नेपाल डा. हेमनाथ पौडेल, मोहन केसी, सर्जक विमुन्स पौडेल, राधा दुलाल कार्की, लगायतको उपस्थित रहेको थियो ।

२६ असार २०७७, शुक्रबार ११:४२ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

स्वास्थ्य मन्त्रालयका चार कर्मचारीमा कोरोना पुष्टि

काठमाडौँ, २५ साउन । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका चार जना कर्मचारीमा कोरोना भाइरसको संक्रमण पुष्टि भएको छ । शुक्रबार कोभिड १९..

घर जान पैसा छैन, स्थानीय सरकार सुन्दैन’

नरेन्द्रसिंह कार्की, दार्चुला, २५ साउन । जुम्ला सिजा गाउँपालिका–६ का तारा शाही १० महिने शिशु काखमा च्यापेर भारत..

सोलुखुम्बुमा रहेको चोकर्मा पोखरी फुटेको आशङ्का

भोजराज कार्की सोलुखुम्बु, २४ साउन । सोलुदूधकुण्ड नगरपालिका–१ मा रहेको सेतो पोखरी (चोकर्मा) फुटेको आशङ्का गरिएको..

काठमाडौँमा कडाई, अत्यावश्यक बाहेकका सबै सेवा बन्द

काठमाडौँ, २४ साउन । कोरोना भाइरसको संक्रमण नियन्त्रण गर्न काठमाडौं उपत्यकामा आवतजावतमा कडाइ भएको छ । शुक्रबार..

बुधबार दिउँसो काठमाडौँमा भूकम्प

काठमाडौँ, २१ साउन । बुधबार ४ः३० बजे काठमाडौँमा भूकम्पको धक्का महशुस भएको छ । राष्ट्रिय भूकम्प मापन केन्द्रले..