विदेश जान चाहानेले श्रम स्वीकृति पाउने, श्रम मन्त्रालय ‘गाइडलाइन’ निर्माणमा जुट्यो

काठमाडौँ, ८ असार । सरकारले वैदेशिक रोजगारी खोल्ने निर्णय गरेपछि विदेश जाने तयारीमा रहेका नेपालीले श्रम स्वीकृति पाउने सम्भावना बढेको छ । सरकारले यसअघि विदेश गएर बिदामा फर्केका र नयाँका लागि वैदेशिक रोजगारीमा पठाउने भएको हो । श्रम, रोजगार तथा सामाजिक सुरक्षा मन्त्रालयले सरकारले सरकारबाट निर्णय भएकाले अब विदेश जाने नेपाली श्रमिकहरुलाई श्रम स्वीकृति दिने बाटो खुलेको बताएको छ ।

रोजगारदाता कम्पनी तथा गन्तब्य मुलुकले लिन्छु भनेपछि मात्रै श्रम स्वीकृति दिएर सम्बन्धित देशमा रोजगारीका लागि पठाईने मन्त्रालयका प्रवक्ता सुमन घिमिरेले जानकारी दिए । ‘विदामा नेपाल फर्किएकालाई पुनः श्रम स्वीकृति र नयाँ रोजगारीमा जानेहरुलाई श्रम स्वीकृति दिने प्रकृया आइतबारदेखि सुरु भएको छ’ मन्त्रालयका प्रवक्ता घिमिरेले भने ।

कोभिड–१९ संकट व्यवस्थापन केन्द्र (सीसीएमसी) ले शुक्रबार श्रम मन्त्रालयलाई श्रम स्वीकृति दिन सक्ने अख्तियारी प्रदान गरेको थियो । मन्त्रालयले ‘गाइडलाईन’ बनाएर वैदेशिक रोजगार विभागमा पठाएपछि सोही अनुसार विदेश पठाउने काम हुनेछ ।

कोरोना संक्रमण रोकथाम तथा नियन्त्रण उच्चस्तरीय समन्वय समितिले गत फागुन २९ गतेदेखि वैदेशिक रोजगारीमा जाने कामदारको श्रम स्वीकृति स्थगित गर्ने निर्णय गरेको थियो । हाल २ लाखको हाराहारी मागपत्र रहेको र २१ हजार श्रम स्वीकृति लिएर पनि रोकिएको वैदेशिक रोजगार व्यवसायी संघको तथ्यांक छ ।

८ असार २०७७, सोमबार १३:३८ मा प्रकाशित

प्रतिकृया दिनुहोस

विशेष

सबै

पत्रकार बलराम बानियाँ मृत अवस्थामा फेला

काठमाडौं । तीन दिनदेखि हराइरहेका पत्रकार बलराम बानियाँ मृत फेला परेका छन् । कान्तिपुर दैनिकका सहायक–सम्पादक बानियाँको शव..

नयाँ दिल्लीमा फसेकी युवतीको उद्धार

काठमाडौं । एक वर्षअघि काठमाडौँबाट भारतको नयाँ दिल्ली लगेर बेचबिखनमा परेकी एक नेपाली युवतीलाई आफन्त नेपालको..

सञ्जय दत्तलाई फोक्सोको क्यान्सर

नयाँ दिल्ली । चर्चित भारतीय अभिनेता सञ्जय दत्तलाई फोक्सोको क्यान्सर भएको छ । तेस्रो चरणको क्यान्सर देखिएपछि उनी..

अख्तियारका प्रमुख आयुक्त नविन घिमिरे आइसोलेशनमा

काठमाडौ । अख्तियार दुरुपयोग अनुशन्धान आयोगका प्रमुख आयुक्त नविन घिमिरे सहित अख्तियारमा कार्यरत तीन दर्जन..

डोटीमा घर भत्किँदा चारको मृत्यु, पाँच घाइते

डोटीको आदर्श गाउँपालिका–१ बाझककानी गाउँमा गए राति घर भत्किँदा एकै परिवारका चार जनाको मृत्यु भएको छ भने पाँच..